Jak przygotować się do wizyty w gabinecie dietetycznym?

  1. Sprecyzuj cel wizyty u dietetyka (odchudzanie/choroba jako uzupełnienie farmakoterapii)
  2. Przygotuj się na pytania dotyczące Twojej codziennej diety i czasu posiłków – najlepiej poprowadź sumiennie dzienniczek, przez minimum 3 dni przed wizytą. Pojawią się również pytania odnośnie aktywności fizycznej i ogólnego stylu życia, trybu pracy, godzin wstawania i pójścia spać oraz możliwości w kuchni, czyli czy jest piekarnik, blender itp.
  3. Zanotuj swoje wszelkie dolegliwości, wątpliwości – nie tylko te związane z układem pokarmowym.
  4. Przygotuj historię choroby i wyniki badań, nie starsze niż 3 miesiące (morfologia krwi, mocz, lipidogram, blilirubina i enzymy wątrobowe, kreatynina, kwas moczowy, elektrolity, poziom metabolitu 25(OH) witaminy D3, glukoza i insulina na czczo wraz z hemoglobiną glikowaną HbA1c, TSH i hormony tarczycy ft3 i ft4/ ewentualnie przeciwciała anty-TG oraz anty-TPO w przypadku autoimmunologii tarczycy.
  5. Zrób listę leków i suplementów diety
  6. nie spożywaj obfitych posiłków i nie uprawiaj intensywnego wysiłku fizycznego na 3h przed wizytą
  7. ubierz się w strój, który pozwala na swobodne rozebranie się do bielizny (analiza składu ciała metodą BIA przynajmniej bez skarpetek – UWAGA!! Przeciwskazaniem do wykonania analizy składu ciała jest wszczepiony rozrusznik serca, wszczepione urządzenia w jamie brzusznej typu „Ability”, wszczepione metalowe implanty w ciele, nie jest również zalecana podczas miesiączki, u kobiet w ciąży i u dzieci do 3 roku życia)

Proszę o chwilę cierpliwości! Poniżej załącza się dla Ciebie terminarz wizyt!

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie.