Dietove Poradnia Dietetyczna Anna Mojak

Nazywam się Anna Mojak.

Z wykształcenia jestem chemikiem i dyplomowanym dietetykiem.

Ukończyłam studia w zakresie nauk chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia w zakresie dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Napisałam pracę dyplomową na temat „Zastosowania diety roślinnej w przewlekłej chorobie nerek u pacjentów nefrologicznych” i w tym kierunku z moją edukacją zmierzam. (osobom zainteresowanym mogę udostępnić, proszę o kontakt). Posiadam rozległą wiedzę z zakresu dietetyki, biochemii, immunologii, ale również w praktyce stosuję dietę nerkową i eliminacyjną. Stale się dokształcam uczestnicząc w różnych konferencjach, seminariach i czytając publikacje naukowe. Porady, które ode mnie dostaniesz będą zgodne z „medycyną opartą na faktach” (EBM – Evidence Based Medicine)  i „żywieniem opartym na dowodach naukowych” (EBN – Evidence Based Nutrition).

IMG_1074_edited

Specjalizuję się w dietach eliminacyjnych, dlatego na moim blogu znajdziesz przepisy roślinne i bez glutenu. W sieci funkcjonuję jako vitaminove (www.vitaminove.com) oraz dietove (www.dietove.pl). Stosuję u pacjentów w zależności od tolerancji diety hiperodżywcze i przeciwzapalne, oparte w głównej mierze o produkty roślinne.

Jako dietetyk będę Ci służyć pomocą gdy będziesz borykać się z:

  • przewlekłą chorobą nerek (PChN) – niewydolnością nerek (wraz z towarzyszącą jej dyslipidemią, cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością)
  • wszelaką nadwrażliwością pokarmową obejmującą nietolerancje (histaminy, laktozy), alergie IgE-zależne i nadwrażliwości IgG zależne, nazywane potocznie nietolerancjami
  • zaburzeniami homeostazy mikrobioty jelitowej i jelitem przesiąkliwym („leaky gut”) – SIBO, IBS
  • chorobami autoimmunologicznymi (Celiakia, Choroba Duhringa (dermatitis Herpetiformis), RZS, Zespół Sjogrena, Hashimoto, Toczeń, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne w wyniku permanentnego stanu zapalnego)

Pomogę Ci również zbilansować jadłospis fleksitariański, pescatariański, wegetariański, laktowegetariański, laktoowowegetariański czy nawet wegański.

Przeanalizuję Twoje wyniki badań, ocenię Twój stan odżywienia i spożycie, napiszę Ci zalecenia żywieniowe, wyedukuję Cię, nauczę Cię czytać etykiety, dopasuję suplementację do stanu Twojego organizmu oraz skonsultuję to z Twoim lekarzem jeśli wyrazisz taką potrzebę! Oczywiście jeśli będziesz zainteresowany to „skroję Twoją dietę na miarę”, tak aby była dopasowana do potrzeb Twojego organizmu! Masz stały dostęp do moich autorskich roślinnych przepisów na www.vitaminove.com

Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to nigdy o tym nie zapomnij!

Nie pozostaje bez znaczenia to co trafia do naszych ust! Nie możemy po prostu jeść bo nasz układ pokarmowy nie jest zwykłą rurą, przez którą przelatuje pokarm!

Człowiek to bardzo złożona sieć „układów i naczyń połączonych”, która ma wpływ na wszystkie komórki naszego ciała, przez co na wszystkie sfery naszego życia! Musimy się odżywiać, czyli dostarczać wszystkich składników energetycznych, budulcowych i kofaktorowych do reakcji biochemicznych w naszym ciele!

Nie zwlekaj, już dzisiaj dowiedz się jak to robić!

Niektóre z moich certyfikatów

Na co dzień jestem po prostu żoną i matką dwójki wyrośniętych dzieci. Moja droga nie jest usłana różami! W 2005 roku zdiagnozowano u mnie zespół autoimmunologiczny. Choroby autoimmunologiczne lubią występować w towarzystwie, także do Pierwotnego Zespołu Sjogrena (PSS) dostałam w prezencie Hashimoto w eutyreozie, toczeń z zajęciem nerek wyindukowany lekami oraz skórną postać nadwrażliwości na produkty glutenowe oraz nabiałowe. Choroby autoimmunologiczne są nieuleczalne, ale można osiągnąć stan remisji! Dieta jest w tym bardzo…ale to bardzo pomocna! Właściwe praktyki żywieniowe pozwalają na zmniejszenie odpowiedzi immunologicznej i zdecydowaną poprawę jakości życia chorego! W przewlekłej chorobie nerek (PChN) równie ogromną rolę odgrywa odpowiednia dieta, która ogranicza spożycie białka, fosforu, sodu i jeśli zachodzi taka potrzeba to i potasu. Przekłada się to na zdecydowane opóźnienie momentu wdrożenia leczenia nerkozastępczego.

Odrobina nauki

Ja w akcji

Początki

W pewnym etapie mojego życia stałam się tak chora i słaba, że nie mogłam wyjść z łóżka! Postanowiłam zawalczyć nie tylko o siebie, ale i o tych, którzy mnie potrzebują. Z potrzeby zrodziła się nowa pasja i styl życia, które poprowadziły mnie do ukończenia kolejnych studiów. Oczywiście wykorzystałam pożywienie i jego potężną moc uzdrawiania. 

Z moim doświadczeniem związanym ze studiowaniem chemii i dietetyki oraz zaciętością do walki i powstawania jak feniks z popiołów, byłam w stanie połączyć te dwie dziedziny w program naprawy życia poprzez polepszenie funkcjonowania, a także odczucia remisji choroby. I choć do bólu i zmęczenia można się przyzwyczaić, to wiedz, że można to po prostu ulepszyć!

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” – Hipokrates.

Start kariery

Zawód dietetyka traktuję jako wiodący w swojej karierze zawodowej, jestem typową pasjonatką, stale się dokształcam, uczestniczę w konferencjach naukowych na skalę kraju i zdobywam certyfikaty. Moimi szczególnymi zainteresowaniami są mikrobiota jelitowa i immunologia, co przekłada się na rozumienie stwierdzenia, że

„Zdrowie zaczyna się w jelitach”.

Jako dietetyk pomagam ludziom – szczególnie tym chorym nieuleczalnie, polepszyć ich komfort życia poprzez pomoc we wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Ze wszystkich dostępnych sposobów na leczenie wybrałam to co najlepsze i połączyłam w nowy styl życia! Od 2019 roku prowadzę bloga żywieniowego z przepisami pod adresem

www.vitaminove.com.

„To, co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego jest trucizną” – Lukrecjusz.

Byłam weganką przez 4 lata, jednak studia dietetyczne nauczyły mnie pokory, toteż dzisiaj jestem wegetarianką bo w mojej diecie zagościły ryby i jaja przepiórcze! Nie ma diety idealnej i uniwersalnej bo każdy z nas jest inny! Tobie również mogę pomóc dobrać właściwy plan żywieniowy i wcale nie musi on być restrykcyjną zniechęcającą dietą, która jest karą.

Moje doświadczenie

5
lat doświadczenia w coachingu zdrowia
18
lat z Zespołem Sjögrena
49
przebytych kursów i konferencji
7
lat diety eliminacyjnej

    [stmgdpr "I agree with storage and handling of my data by this website."]

    Ta witryna wykorzystuje pliki cookie.