Dietove Poradnia Dietetyczna

Nazywam się Anna Mojak.

Z wykształcenia jestem chemikiem i dyplomowanym dietetykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki

Ukończyłam studia w zakresie nauk chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia w zakresie dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.  Aktualnie studiuję żywienie kliniczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, aby jeszcze lepiej pomagać osobom niedożywionym lub zagrożonym niedożywieniem. Do tego wszystkiego posiadam również dyplom ukończenia studiów pedagogicznych, dzięki którym nauczam chemii w szkole oraz poszerzyłam wiedzę z psychologii i pedagogiki zdobytą już podczas studiów z dietetyki. Pozwala mi to sprawniej stosować techniki psychodietetyczne w pracy z pacjentami oraz lepiej komunikować się z moimi uczniami.

Napisałam pracę dyplomową na temat „Zastosowania diety roślinnej w przewlekłej chorobie nerek u pacjentów nefrologicznych” i dietetyka nefrologiczna jest dla mnie obszarem najbardziej interesującym. Posiadam rozległą wiedzę z zakresu dietetyki, biochemii, immunologii, ale również w praktyce stosuję dietę „nerkową” i eliminacyjną. Stale się dokształcam uczestnicząc w różnych konferencjach, seminariach i czytając publikacje naukowe. Porady, które ode mnie dostaniesz będą zgodne z „medycyną opartą na faktach” (EBM – Evidence Based Medicine)  i „żywieniem opartym na dowodach naukowych” (EBN – Evidence Based Nutrition). Moje naukowe zainteresowania i przewodniczenie w uniwersyteckim Kole Naukowym Dietetyków pomogły mi zdobyć doświadczenie jako prelegent.

 

Z pewnością konsultacja ze mną zmieni Twoje myślenie o tym czym jest żywność i jaką ma moc, wszystko oczywiście w Twoim tempie 🙂 Otrzymasz ode mnie poradę zgodną ze światem nauki oraz znacznie wykraczającą poza zakres klasycznej dietetyki! Przede wszystkim kieruję się edukacją pacjentów oraz ich dobrostanem psychicznym!

Serdecznie zapraszam Cię do współpracy! Wizytę łatwo umówisz przez moją stronę internetową www.dietove.pl
mgr Anna Mojak

Czym się zajmuję?

1

Specjalizuję się w dietach eliminacyjnych, dlatego na moim blogu znajdziesz przepisy roślinne i bez glutenu. W sieci funkcjonuję jako vitaminove (www.vitaminove.com) oraz dietove (www.dietove.pl). Stosuję u pacjentów w zależności od tolerancji diety hiperodżywcze i przeciwzapalne, oparte w głównej mierze o produkty roślinne. Oczywiście diety normobiałkowe, ale również niskobiałkowe.

Jako dietetyk będę Ci służyć pomocą gdy będziesz borykać się z:

  • przewlekłą chorobą nerek (PChN) – niewydolnością nerek (wraz z towarzyszącą jej dyslipidemią, cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością)
  • wszelaką nadwrażliwością pokarmową obejmującą nietolerancje (histaminy, laktozy), alergie IgE-zależne i nadwrażliwości IgG zależne, nazywane potocznie nietolerancjami
  • zaburzeniami homeostazy mikrobioty jelitowej i jelitem przesiąkliwym („leaky gut”) – SIBO, IBS
  • chorobami autoimmunologicznymi (Celiakia, Choroba Duhringa (dermatitis Herpetiformis), RZS, Zespół Sjogrena, Hashimoto, Toczeń, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne w wyniku permanentnego stanu zapalnego)

Pomogę Ci również zbilansować jadłospis fleksitariański, pescatariański, wegetariański, laktowegetariański, laktoowowegetariański czy nawet wegański.

Przeanalizuję Twoje wyniki badań, ocenię Twój stan odżywienia i spożycie, napiszę Ci zalecenia żywieniowe, wyedukuję Cię, nauczę Cię czytać etykiety, dopasuję suplementację do stanu Twojego organizmu oraz skonsultuję to z Twoim lekarzem jeśli wyrazisz taką potrzebę! Oczywiście jeśli będziesz zainteresowany to „skroję Twoją dietę na miarę”, tak aby była dopasowana do potrzeb Twojego organizmu! Masz stały dostęp do moich autorskich roślinnych przepisów na www.vitaminove.com

Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to nigdy o tym nie zapomnij!

Nie pozostaje bez znaczenia to co trafia do naszych ust! Nie możemy po prostu jeść bo nasz układ pokarmowy nie jest zwykłą rurą, przez którą przelatuje pokarm!

Człowiek to bardzo złożona sieć „układów i naczyń połączonych”, która ma wpływ na wszystkie komórki naszego ciała, przez co na wszystkie sfery naszego życia! Musimy się odżywiać, czyli dostarczać wszystkich składników energetycznych, budulcowych i kofaktorowych do reakcji biochemicznych w naszym ciele!

Nie zwlekaj, już dzisiaj dowiedz się jak to robić!

Niektóre z moich certyfikatów

Dodatkowe osiągnięcia i działalność:

1. Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego SKN Dietetyk Pro w latach 2020-2023

2. studia w dziedzinie nauk o zdrowiu ukończone ze średnią 4,992

3. Bierny udział w licznych konferencjach, webinarach i warsztatach

4. Grudzień 2021 – wspólne przedświąteczne gotowanie pod hasłem „Bezglutenowe Święta” z którego powstał ebook i filmik opublikowany w mediach społecznościowych Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.

5. Luty/marzec 2022- przeprowadzenie badania naukowego wśród studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Wykorzystano wyniki badań analizy składu ciała z trzech urządzeń dostępnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego (InBody, Tanita i Seca) do stworzenia posteru naukowego w celach prezentowania go na konferencjach.

6. Marzec 2022 do aktualnie – przeprowadzenie badania naukowego wśród studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Badanie dotyczyło wypełnienia ankiety opartej na trzech formularzach: ocenie zwyczajów żywieniowych, ocenie aktywności fizycznej oraz ocenie zaburzeń odżywiania (IPAQ, EDEQ, KomPAN), a także na pomiarze składu ciała analizatorem InBody i ocenie parametrów antropometrycznych w stosunku do wypełnionej ankiety.

7. Maj 2022– czynne uczestnictwo w Opolskim Pikniku Naukowym, przygotowywanie słodkości w pracowni gastronomicznej oraz reprezentacja przy stoisku WNOZ UO.

8. Listopad 2022 – czynny udział w Coolturaliach poprzez współprowadzenie warsztatów o analizie składu ciała z wykładem.

9. Styczeń 2023 – warsztaty dietetyczne dla łyżwiarzy sekcji short-track na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.

10. Kwiecień 2023 – prezentacja posteru w trakcie konferencji na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego i otrzymanie wyróżnienia.

11. Maj 2023 – przeprowadzenie prelekcji na temat “Zastosowania Diety Roślinnej w Przewlekłej Chorobie Nerek” w ramach Dni otwartych / II Pikniku Zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.

12. Październik 2023 – wygłoszenie wykładu na temat „Chemiczna strona mocy diety roślinnej” i jej wysoce potencjalny pozytywny wpływ na zachowanie funkcji nerek w PChN” w ramach seminarium chemików teoretyków „Hamiltonian” przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Odrobina nauki

Na co dzień jestem po prostu żoną i matką dwójki wyrośniętych dzieci. Moja droga nie jest usłana różami! W 2005 roku zdiagnozowano u mnie zespół autoimmunologiczny. Choroby autoimmunologiczne lubią występować w towarzystwie, także do Pierwotnego Zespołu Sjogrena (PSS) dostałam w prezencie Hashimoto w eutyreozie, toczeń z zajęciem nerek wyindukowany lekami oraz skórną postać nadwrażliwości na produkty glutenowe oraz nabiałowe. Choroby autoimmunologiczne są nieuleczalne, ale można osiągnąć stan remisji! Dieta jest w tym bardzo…ale to bardzo pomocna! Właściwe praktyki żywieniowe pozwalają na zmniejszenie odpowiedzi immunologicznej i zdecydowaną poprawę jakości życia chorego! W przewlekłej chorobie nerek (PChN) równie ogromną rolę odgrywa odpowiednia dieta, która ogranicza spożycie białka, fosforu, sodu i jeśli zachodzi taka potrzeba to i potasu. Przekłada się to na zdecydowane opóźnienie momentu wdrożenia leczenia nerkozastępczego.

Ja w akcji

Początki

W pewnym etapie mojego życia stałam się tak chora i słaba, że nie mogłam wyjść z łóżka! Postanowiłam zawalczyć nie tylko o siebie, ale i o tych, którzy mnie potrzebują. Z potrzeby zrodziła się nowa pasja i styl życia, które poprowadziły mnie do ukończenia kolejnych studiów. Oczywiście wykorzystałam pożywienie i jego potężną moc uzdrawiania. 

Z moim doświadczeniem związanym ze studiowaniem chemii i dietetyki oraz zaciętością do walki i powstawania jak feniks z popiołów, byłam w stanie połączyć te dwie dziedziny w program naprawy życia poprzez polepszenie funkcjonowania, a także odczucia remisji choroby. I choć do bólu i zmęczenia można się przyzwyczaić, to wiedz, że można to po prostu ulepszyć!

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” – Hipokrates.

Start kariery

Zawód dietetyka traktuję jako wiodący w swojej karierze zawodowej, jestem typową pasjonatką, stale się dokształcam, uczestniczę w konferencjach naukowych na skalę kraju i zdobywam certyfikaty. Moimi szczególnymi zainteresowaniami są mikrobiota jelitowa i immunologia, co przekłada się na rozumienie stwierdzenia, że

„Zdrowie zaczyna się w jelitach”.

Jako dietetyk pomagam ludziom – szczególnie tym chorym nieuleczalnie, polepszyć ich komfort życia poprzez pomoc we wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Ze wszystkich dostępnych sposobów na leczenie wybrałam to co najlepsze i połączyłam w nowy styl życia! Od 2019 roku prowadzę bloga żywieniowego z przepisami pod adresem

www.vitaminove.com.

„To, co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego jest trucizną” – Lukrecjusz.

Byłam weganką przez 4 lata, jednak studia dietetyczne nauczyły mnie pokory, toteż dzisiaj jestem wegetarianką bo w mojej diecie zagościły ryby i jaja przepiórcze! Nie ma diety idealnej i uniwersalnej bo każdy z nas jest inny! Tobie również mogę pomóc dobrać właściwy plan żywieniowy i wcale nie musi on być restrykcyjną zniechęcającą dietą, która jest karą.

Moje doświadczenie

5
lat doświadczenia w coachingu zdrowia
18
lat z Zespołem Sjögrena
49
przebytych kursów i konferencji
7
lat diety eliminacyjnej

Znajdź mnie w sieci!

Dietove.pl Poradnia dietetyczna Anna Mojak

Dietove.pl Poradnia dietetyczna Anna Mojak

59

Rejestracja:
https://dietove.pl/umow-wizyte/

Witajcie kochani! Dzisiaj chodziłam sobie spacerkiem bo mojej drugiej stronie z przepisami roślinnymi (www.vitaminove.com) i udało mi się odkopać jeden z fajniejszych przepisów! Specjalnie dla Was! Czekoladowa granola z kiełków gryki i płatków owsianych z dodatkiem orzechów, płatków kokosa, liofilizowanych truskawek i z nutką cynamonu cejlońskiego! Ale pamiętajcie, że musi być cejloński!1 porcja ~100g to ~450kcal Moczenie gryki pozwala rozłożyć kwas fitynowy i uwolnić fosfor i inne kluczowe minerały. Wystarczy tylko wodę po moczeniu zlać, a kaszę przepłukać. Aby wzmocnić efekt usuwania fosforu można również pokusić się o moczenie płatków owsianych. Należy jednak pamiętać, że z wodą po moczeniu odlewamy również inne uwolnione minerały.Nie dla każdego całonocna owsianka! #nerki#dietetyk #zdroweodżywianie #dietaprzeciwzapalna #fit #granola ... Zobacz więcejZobacz mniej
View on Facebook
Śniadanie u mnie zawsze musi mieć moc!#dietetyk #dietanormobiałkowa #zdroweodżywianie #NNKT #błonnik #fitoskładniki #warzywaiowoce #warzywaiowocemająsupermoce🍎🍐🍊🍌🍇🥑🍆🍅🌶🌽🥒🥕💚 ... Zobacz więcejZobacz mniej
View on Facebook
Witajcie kochani! Przybywam dzisiaj do Was z bardzo ważnym, a jakże pominiętym tematem jakim jest przewlekła choroba nerek PChN!Chciałabym Wam uświadomić jak ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta nie tylko w trakcie trwania choroby w okresie leczenia zachowawczego czy nerkozastępczego, ale również jak bardzo ważne jest przestrzeganie restrykcji białkowych i odpowiednia podaż błonnika oraz antyoksydantów  zanim jeszcze choroba się pojawi.Białko jest modne... Sportowcy spożywają go dużo bo przecież mięśnie,...osoby na dietach redukcyjnych spożywają dużo bo wspomaga odchudzanie (no bo przecież ma stanowić ~20%-25% tylko niektórzy zapominają,że definicja mówi, że dieta taka ma ubogą energetyczność 1000-1500kcal i 20%-25% białka w takiej diecie to jest zaledwie 50-75g!) Zresztą… co to za dieta 1000kcal…aż strach to nazwać dietą noo ale tak jest 🙂 Przewlekłe spożycie białka powyżej 1.2g/kg mc/24h prowadzi do zwiększonego ciśnienia i morfologicznych zmian w kłębuszkach nerkowych [Kalantar-Zadeh 2017, Meyer 1983]. Ludzie, na litość boską, białko służy do regeneracji, odbudowy tkanek, a nie do czerpania z niego energii! Dlatego używajmy go z rozwagą. Dlatego właśnie tak bardzo ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta, która nie doprowadza do chorób metabolicznych jak cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, które same w sobie są niezależnymi czynnikami ryzyka uszkodzenia nerek. W nefronach też są naczynka krwionośne podatne na stres oksydacyjny i miażdżycę! Do tego utrata nefronów jest nieodwracalna! Jeśli Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze, antyoksydanty, błonnik, przeciwzapalny tłuszcz i obfituje w nadmiar energii i białka, Twoje nerki dostają od Ciebie codziennie! Proszę dbaj o siebie najlepiej jak potrafisz lub poproś dietetyka o pomoc! Zapraszam Cię do lektury na www.dietove.pl#PCHN #PrzewlekłaChorobaNerek #dietaprzeciwzapalna #dietetyk ... Zobacz więcejZobacz mniej
View on Facebook
Dieta w przewlekłej chorobie (niewydolności) nerek PChN
Dieta w przewlekłej chorobie (niewydolności) nerek PChN
Czy masło to naprawdę kwas masłowy? Kwasy tłuszczowe chem
Czy masło to naprawdę kwas masłowy? Kwasy tłuszczowe chemicznym okiem dietetyka.
Kwasy omega-3, dlaczego są takie ważne?
Kwasy omega-3, dlaczego są takie ważne?
Ta witryna wykorzystuje pliki cookie.